מתי להזמין כרטיס טיסה

בכל הקשור להזמנת כרטיסי טיסה הכללים מאוד פשוטים. כמובן שאם ידוע לך מועד הטיסה, עדיף להזמינה מראש כדי להבטיח מקום על הטיסה. ברוב ימות השנה, אם תזמינו כרטיס שבוע לפני מועד הטיסה המיועד, זה זמן בהחלט מספק. אבל, אם אתם יודעים שתאריך הטיסה המיועד שלכם ובעיקר ארץ היעד הם מבוקשים וחמים, כדאי מאוד לעשות הזמנה כשלושה חודשים ויותר לפני הזמן.

קחו בחשבון, כי אם תבטלו את הטיסה או תשנו את מועדה, לעיתים תאלצו לשלם קנס. לא תמיד. מומלץ לבדוק מתי משלמים קנס ועד איזה תאריך אפשר לבטל בלי תשלום כזה.

לא מומלץ לבחור יעד בגלל מבצע או דיל. זו דרך הפוכה והיא לא מומלצת. במיוחד לא בשביל חיסכון של שקלים ספורים.

לפני שאתם מזמינים כרטיס, בדקו את האפשרות לטוס בלילה. טיסות אלה הן יותר זולות. קחו בחשבון שאם תגיעו מוקדם מידי לשדה התעופה במדינת היעד די תשתעממו.

אם אתם גמישים עם תאריך הטיסה, תוכלו לבדוק את התאריכים בזמן היעד. ייתכן שתמצאו טיסות זולות יותר בשעות אחרות או עם חברות אחרות.

יש כאלה שדווקא כן עובדים הפוך, והם מרגישים עם זה טוב. טיול ספונטאני היא השיטה אצלם. נכנסים לאתרי האינטרנט או בסוכנויות דקה 90 , בודקים מבצעים של הדקה האחרונה, התיק כבר מוכן, וגם ההסעה לשדה. שיטה כזו יכולה לחסוך הרבה כסף, אבל לא כולם בנויים לזה.

בכל מקרה, מה שקורה בדרך כלל הוא שבטיסות סדירות ככל שמתקרב מועד הטיסה ונשארים פחות מקומות על המטוס המחירים עולים. בטיסות שכר יש סיכוי להוזלות של הרגע האחרון במקרים בהם יש יותר מדי מקומות ריקים על הטיסה. כאן מדובר בהימור כמובן.

ככל שתקדימו לקנות כרטיס בטיסה סדירה מחירה יהיה זול יותר. אם תרכשו את כרטיסי הטיסה שלכם דרך האינטרנט תצטרכי לכרטס ולהתחיל לשלם כבר עכשיו. ברכישה דרך סוכנות נסיעות תוכלו לשלם או לכרטס מאוחר יותר.

מה שקובע את מחיר הכרטיס הוא תאריך הכרטוס ולא ההזמנה הטנטטיבית. אם סוכן נסיעות ביצע הזמנה עבורכם, אך טרם ביצע כרטוס, לא תשלמו עקב ביטול.

אבל, אחרי כרטוס יש מגבלות או עלויות לא רק על ביטולים אלא גם על שינויים בהתאם לסוג הכרטיס. בכל מקרה, ההמלצה הכללית היא הזמנה מראש ולא לסמוך על הנס. אם לפתע צצה הזמנה ספונטנית לחו"ל, תוכלו בהחלט להיעזר באתרי דקה 90 או סוכנויות המתמחות בעניין ולמצוא טיסה במחיר חלומי. גם זה קורה.