טיסות זולות לאוזבקיסטן - איך לטוס לאוזבקיסטן בזול

אוזבקיסטן הינה עתיקה צעירה – היא קיימת מזה אלפי שנים אך תמיד הייתה תחת כיבוש של מדינה אחרת. רק בשנת 1991 תפסה עצמאות מלאה ונהייתה ריבונית. היא מהווה מיקום אסטרטגי חשוב – הן מבחינה כלכלית במסחר של דרך המשי המפורסמת של העבר, וגם מבחינה צבאית – היא ממוקמת באזור הררי, ומי ששלט באוזבקיסטן שלט על המסחר, כלכלה, צבא והיווה כוח שולט באזור.

טיסות זולות לאוזבקיסטן :

הקרבה של אוזבקיסטן לטורקיה ומזרח אירופה, נותנת לה את היתרון בהשגת טיסות זולות לאוזבקיסטן. ניתן להגיע ליעדי מזרח אירופה או לאזור טורקיה ומשם להמשיך לאוזבקיסטן בטיסות מוזלות. בנוסף אוזבקיסטן נהייתה יעד לחניית ביניים לטיסות למזרח ובכך היא עצמה מוזילה עלויות למטיילים במזרח.

השווקים היפים בעולם:

אוזבקיסטן מאופיינת באזורי השוק הנרחבים שלה. הדבר משמר את האותנטיות של המקום, ומהווה מרבד צבעוני ומהפנט של סחורות, צבעים, ריחות, אנשים, מסחר, התמקחות. את השווקים באוזבקיסטן נוהגים לצלם צלמים מכל העולם. העושר שקיים שם מבחינה ויזואלית לא נותן מנוח למצלמות. השווקים בבוכרה וסמרקנד הם אטרקציה תיירותית לא פחות מעיר הבירה טשקנט.

טשקנט:

עיר הבירה היפה והמופלאה של אוזבקיסטן. טשקנט חוותה רעידת אדמה נוראית שחרבה את פני העיר כמעט לחלוטין. הקמתה מחדש הייתה מכוונת לכיוון מוזיאונים, תרבות, תיירות, עסקים – פריחה מחודשת של העיר העתיקה. טיסות זולות לאוזבקיסטן נוחתות בעיר הבירה טשקנט, ונותנת חשיפה בלעדית ומיידית לאחת הערים המרתקות.

טיסות ישירות מישראל לאוזבקיסטן:

דרך חברת התעופה אוזבקיסטן אייר מתקיימות מספר טיסות שבועיות ישירות מישראל לאוזבקיסטן ולהיפך. הדבר מהווה פתח תיירותי ומסחרי בין שתי המדינות. על מנת להגיע לאוזבקיסטן מישראל צריך המטייל להוציא ויזה לפני. ניתן להוזיל את עלויות הטיסה ולהגיע ליעדים יותר זולים ומשם לנייד לאוזבקיסטן. טיסות זולות לאוזבקיסטן ניתן למצוא עם תכנון מראש ונכון.

העונה המומלצת:

אוזבקיסטן מאופיינת באקלים חם מאוד בקיץ עד 35 מעלות, וקר מאוד בחורף עד מינוס עשרים. העונה המומלצת לרוב התיירים הינה ממרץ עד סוף מאי – באביב. ומספטמבר עד נובמבר – בסתיו. מומלץ לעשות ביטוח מקיף היות והשירות הרפואי הינו ברמה נמוכה יחסית, אף מומלץ להביא ערכת תרופות מורחבת בהגיעכם לאוזבקיסטן, על מנת שלא תאלצו להיתקע ללא תרופות בעת הצורך.

גיאוגרפיה על רגל אחת:

רוב אוזבקיסטן מאופיינת בנוף הררי ומדבריות. שטחי האדמות הפוריות מהווה חלק קטן משטחה, אך עם כל זאת, היא מהווה את אחת המדינות המובילות המייצאות כותנה לעולם. הארצות הגובלות את שטחה הינן: טאג'יקיטן, , אפגניסטן, קיריגסטן קזחסטן וטורקמניסטן. הנקודה הגבוהה ביותר היא על הר הנקרא קזרט סולטן, המתנשא לגובה של יותר 4000 מטר, ונמצא על גבול טגיקיסטן. הנופים הינם אינסופיים – מדבריות והרים המשקפים את ההיסטוריה של האזור כולו.