טיסות פרטיות מישראל לחו"ל - טיסה במטוס פרטי לחו"ל

רוצים להגיע מישראל לחו"ל ביעילות מירבית ללא עיכובים עם אפשרות למגוון פינוקים בטיסה? כדאי לכם לבדוק אפשרות של הזמנת טיסה לחו"ל במגוון מטוסים פרטיים. לרוב, טיסות פרטיות או טיסות מנהלים לחו"ל מוזמנות ע"י השכרת או חכירת מטוס פרטי, שיהיה זמין לרשותכם עד החזרה לארץ ולכן כמובן עדיף לארגן כמה שיותר אנשים שיטוסו איתכם לאותו יעד או יעדים סמוכים בחו"ל מה שיוזיל את מחיר טיסה פרטית לכל נוסע.

אם אין באפשרותכם לארגן קבוצת נוסעים גדולה שתמלא את המטוס, תוכלו לפנות לאחת החברות המארגנות טיסות פרטיות מישראל לחו"ל ובמקרים מסוימים תוכלו להצטרף לקבוצת נוסעים אחרת לאותו יעד.

יעדים מבוקשים של טיסות פרטיות מישראל לחו"ל

עבור קהל לקוחות פרטיים היעדים המבוקשים לטיסות מישראל הם כמובן היעדים הקרובים באגן הים התיכון וביניהם ניתן למצוא את קפריסין, יוון וכל איי יוון שיש בהם שדה תעופה, יעדי טורקיה ומספר מדינות נוספות באזור. מטרות הזמנת טיסות אלו הן בעיקר לצורך אירוע משפחתי, אירוע חברה, חופשה רומנטית מפנקת במיוחד, ירח דבש, חופשה משפחתית או חופשה עם קבוצת חברים.

עבור נוסע עסקי מוצעים מגוון רחב של יעדים בטיסות פרטיות מישראל לחו"ל במגוון מטוסים בכל רמה לפי דרישת לקוח. היעדים המבוקשים בקרב אנשי עסקים וחברות עם פעילות בחו"ל מגוונים ביותר וכוללים בנוסף ליעדים מרכזיים באירופה וארה"ב גם יעדים מרוחקים במדינות אפריקה, אסיה, רוסיה אליהם יש מעט טיסות סדירות או שהן לא קיימות בכלל.

כמובן שעבור הטסה רפואית או טיסות פרטיות מיוחדות אחרות ניתן לארגן טיסה כמעט לכל יעד בעולם.

הזמנת טיסות פרטיות לחו"ל

הזמנות טיסות במטוס פרטי מישראל לחו"ל מתבצעות מול סוכני נסיעות שמתמחים בכך או חברות שמפעילות או מארגנות טיסות פרטיות ולרוב תהליך ההזמנה אינו תהליך אונליין מלא. לפני ובמהלך הזמנת טיסות פרטיות, השכרת או חכירת מטוס פרטי מומלץ לברר:

  • אודות חברת התעופה המפעילה בפועל את הטיסות מישראל לחו"ל
  • אודות סוכנות נסיעות או החברה המארגנת את הטיסות אם ההזמנה מתבצעת לא מול חברת התעופה ישירות
  • סוג המטוס בו תטוסו מישראל ליעד נבחר בחו"ל. חשוב מאוד לבחור במטוס שיתאים לטיסה הקצרה ביותר מישראל ליעד בחו"ל אליו אתם מתכננים לטוס, שכן זה יכול להשפיע על מספר עצירות ביניים שתצטרכו לעשות בגלל הצורך בתדלוק המטוס לאחר מרחק מסוים.
  • ביטוח נוסעים שיש לחברה והיקפו.
  • אפשרויות להחלפת מטוסים שיש לחברה המפעילה או המארגנת את הטיסה מישראל וחזרה במקרה של תקלה למשל.
  • זמינות שירות לקוחות של חברת התעופה או החברה המארגנת את הטיסה לפתרון כל בעיה שתתעורר

סוגי מטוסים פרטיים לפי יעדים שונים מישראל

  • מטוסי טורבו פרופ Turbo Prop - מטוסים קלים המיועדים לטיסות קצרות. מהירותם איטית יחסית לעומת מטוסים אחרים וגדולים יותר. יתרונם הגדול הוא בכך שעלות הפעלה שלהם זולה יחסית ולכן גם מחיר השכרת מטוס זה לרוב תהיה נמוכה יותר לעומת מטוסים אחרים והם יכולים להמריא ולנחות בשדות תעופה עם מסלול המראה/נחיתה קצר דוגמת נמל התעופה חיפה בישראל. מטוס מסוג זה יכול להתאים עבור טיסות פרטיות מישראל ליעדי קפריסין: לרנקה, פאפוס.
  • מטוסי סילון קטנים/ קטנים מאוד Light / Very Light Jets - הקטגוריה הפופולארית ביותר של מטוסים בתחום טיסות פרטיות, שכן הם מאפשרים טיסה נוחה בעלות נמוכה יחסית לעומת מטוסים גדולים יותר ליעדים בטווח של עד 3 שעות טיסה מישראל ללא עצירת תדלוק. המטוסים הקטנים יותר יכולים להכיל עד 4-5 נוסעים וקיבולת של מטוסים הגדולים ביותר בקטגוריה זאת יכולה להגיע עד כ-11 נוסעים. מהירות שיוט של מטוסים בקטגוריה זאת נמוכה יותר ממטוסים גדולים יותר אבל בגלל היעדים הקרובים שאליהם נעשה השימוש במטוסים אלה, לרוב הפער בזמן טיסה פחות משמעותי לעומת הפרש במחיר בהשוואה למטוסים בקטגוריות גבוהות יותר. מטוסים מסוג זה מתאימים עבור טיסות פרטיות מישראל ליעדי קפריסין, יוון, טורקיה, דרום/ מזרח איטליה, מלטה, מדינות באזור הבלקן.
  • מטוסי סילון בינוניים Mid-size Jets - מטוסים מרווחים יותר שיכולים להכיל בין 7 ל-12 נוסעים. מהירות שיוט שלהם כמעט כמו של מטוסי נוסעים גדולים והם יכולים להגיע ליעדים בטווח של עד 5 שעות טיסה מישראל ללא עצירת תדלוק. מטוסי סילון בינוניים מתאימים ביותר לטיסות מישראל ליעדי מרכז אירופה וביניהם: צפון איטליה, אוסטריה, שוויץ, רוב יעדי גרמניה, דרום/ מזרח צרפת, דרום/ מזרח ספרד ויעדי מזרח אירופה כמו הונגריה, צ'כיה, פולין ועוד.
  • מטוסי סילון גדולים Large Jets - מטוסים בקטגוריה זאת מרווחים מאוד ומאפשרים גם עמידה נוחה במהלך טיסה. טווח טיסה שלהם מאפשר להגיע ליעדים בטווח של סביב 10 שעות טיסה מישראל ללא עצירת תדלוק ולרוב יעדי העולם עם עצירת תדלוק אחת בלבד. קיבולת של חלק מדגמי מטוסים בקטגוריה זאת מגיע עד 19 נוסעים. מטוסים אלה בעלי מהירות שיוט גבוה שיכולה אף לעלות על מהירותם של מטוסי נוסעים גדולים ולכן תוכלו להגיע במטוסים אלה במהירות לכל יעד שתרצו. מטוסים מסוג זה מתאימים עבור טיסות פרטיות מישראל לכל יעדי אירופה, רוב יעדי אפריקה, רוסיה ומגוון יעדים באסיה ללא עצירת תדלוק.

בנוסף קיימים מטוסים גדולים ומרווחים יותר גם בתחום טיסות פרטיות אך השימוש בהם לטיסות מישראל נדיר יותר, בגלל עלותם הגבוהה וביקוש נמוך יותר לרמות מחיר מבוקשות בטיסות שמבוצעות במטוסים אלה בהזמנות פרטיות.

מידע נוסף בנושא טיסות בתקופת משבר קורונה תוכלו למצוא כאן: