טיסות זולות לפולין - איך לטוס לפולין בזול

בבואנו למצוא טיסות זולות לפולין אנו זקוקים לחשוב על מספר דברים עיקריים. דבר ראשון, האם יש באפשרותנו להחליט בהתראה של יום או יומיים על נסיעה? באם כן, אנו יכולים להיכנס לאינטרנט ולבדוק כל יום מה המבצעים של הדקה התשעים, מה הטיסות הזולות בימים הקרובים, ולעיתים בשבועות הקרובים. באם אנו לעומת זה מתכננים את מסענו בקפידה ואנו יודעים מראש את מועד נסיעתנו, אנו יכולים להזמין כרטיסי טיסה מראש ובכך למצוא טיסות זולות לפולין.

כדאי לעבוד גם עם סוכן נסיעות שאנו סומכים עליו. זה כמובן שאלה טובה, על מי כדאי לסמוך, ושוב אפשר לשאול ולברר דרך האינטרנט המלצות של אנשים, האם יש המלצות רבות על סוכן מסוים או ההפך ביקורות חוזרות על סוכן אחר? כל הדברים הללו צריכים להילקח בחשבון. אנו ננסה לראות מספר מסלולים אפשריים בתוך פולין.

טיול במזרח פולין:

המסלול שלנו יכלול את קראקוב קטוביץ וזאקופנה. אפשר להתחיל בסיור רגלי ברובע של קזימיש שהיה פעם רובע יהודי. כיום יש במקום שלושה בתי כנסת אשר שרדו את השואה והם כיום למעשה מוזיאונים. יש בקזימיש הרבה שרידים מהעבר. ואפשר להגיע גם למסעדות כשרות. כיום המקום משופע בבתי קפה, פאבים מסעדות ועוד. אפשר להמשיך משם לכיוון העיר העתיקה.

ניתן להגיע לארמון וואוול, שהיא מצודה היסטורית וגם ארמון היסטורי בת מספר מאות שנים הממוקמת על גבעה. משם אפשר להגיע לסוקינצה, שזהו השוק של העיר העתיקה. שם יש מסעדות, בתי קפה חנויות למזכרות, עבודות עור ועץ ועוד. בהמשך נגיע לקטוביץ שם מרכז קניות הגדול ביותר כיום באירופה. משם כדאי לנו להמשיך לעיירה זאקופנה שהינה עיירת סקי. יש בעיירה בקתות עץ נהדרות ומיוחדות, חנויות להשאלה וקניית ציוד סקי , חנויות תכשיטים ועוד.

טיול שורשים דרום מזרח פולין:

אנו נגיע לערים ועיירות במזרח פולין. אפשר להתחיל בעיירה קוצ'ק – ונגיע לקבר הרבי מקוצ'ק. משם אפשר להמשיך לפרצב. חלק מהמבנים היהודיים נשתמרו ביניהם בית כנסת . באזור זה החלו לפעול הפרטיזנים בשל הקרבה ליערות והביצות. אפשר להמשיך לולודווה, ולראות את בית הכנסת המפואר שהיום עיקר שימושו הוא מוזיאון. מרבית התושבים מאזורים אלו הגיעו ומצאו את מותם במחנה ההשמדה סוביבור. ובתוך נסיעה ביער קיים מחנה ההשמדה סוביבור.

משם נסע דרומה אל חלם, שם הקהילה היהודית הייתה מהראשונה שנרצחו על ידי הגרמנים. מאות רבות נרצחו בימים הראשונים. באזור גם מכרה גיר – הטמפרטורה במחילות הוא תשע מעלות. ועל כן מומלץ בעיקר בקיץ. הסיור אורכו כשעה.

טיול במערב פולין:

אנו נתחיל במפל הזכוכית בעיירה קרקוב, פארק עם מפל מקסים ביופיו. שבילים להולכי רגל וכמובן קריסטלים במחירים מוזלים. נגיע גם לוורוצלב, פוזנן, קורנק, רוגאלין, ביסקופין, קרושביצ'ה, וליכן.