איך מזמינים כרטיס טיסה

בעבר להזמין כרטיס טיסה היה מתבצע ע"י הגעה למשרד נסיעות או רכישה ישירה מחברת התעופה, כאשר הסוכן שלך היה מישהו שהיית סומך עליו ומחיר הכרטיס היה מחיר די קבוע. כיום בעידן התיירות העולמית, בעידן בו האינטרנט שולט והמאבק על הצרכן הינו חריף קיימים הבדלים בין המחירים. מומלץ לבדוק את המחיר, לא תמיד הסוכן שלך ייתן לך את הדיל או המחיר הטוב ביותר.

באמצעות האינטרנט ניתן כיום להשוות בלחיצת כפתור בין מחירים של טיסות ליעדים שונים, בין האתרים הנותנים מנוע חיפוש עם השוואת מחירים ניתן לציין את גוליבר, אופירטורס, 747 ואתרים עולמיים כמו אורביטס או אקספדיה. שם תקבלו מחירים מהנמוך לגבוה וכן זמינות מקומות על טיסות.

עידן האינטרנט מאפשר לנו הנוסעים חופש וגמישות רבה יותר בהזמנת כרטיס טיסה. כרטיס טיסה הוא כרטיס הנסיעה שלכם. בעבר היה כרטיס הטיסה בדרך כלל מודפס ומורכב על גבי קופונים, אשר היה צריך להוציאם דרך משרד הנסיעות, חברת התעופה, ולאחר שהודפסו ונחתמו היו מועברים ללקוח. אם היית מאבד את כרטיס הטיסה היית נשאר במקרים מסויימים על הקרקע ולא עולה למטוס, ובמקרים אחרים היית נאלץ לשלם קנס על מנת לקבל כרטיס טיסה חלופי.

כאשר הזמנת הנסיעה מתבצעת דרך סוכן נסיעות בין אם באמצעות הטלפון או האינטרנט או בהגעה עצמית לאחד המשרדים, בדרך כלל מבעוד מועד הכרטיס אשר מוזמן יודפס ויוכן ע"י חברת התעופה ויגיע אליכם. האינטרנט מאפשר לנו להזמין כרטיס טיסה אלקטרוני לחלוטין, שאינו ניתן לקריעה ולאיבוד. בלחיצת כפתור אתם מקבלים מספר אותו תוכלו לשמור אפילו בנייד שלכם, כל שתצטרכו בהגעה לשדה הוא לציין את שמכם. נוחות ההזמנה היא ממש בתוך דקות. אתם בוחרים את הטיסה השעה והמחיר, משלמים בכרטיס אשראי מקבלים אישור ואפילו בוחרים כיסא במטוס.

הכרטוס האלקטרוני חוסך זמן ופותר את בעיית האבדן או ההשחתה. באתרי האינטרנט של חברות התעופה ניתן לבצע את הזמנת הכרטיס האלקטרוני בבטחה וללא כל חשש. האישור יהיה מיידי ובמרבית החברות תוכלו אף לבחור את מקומות הישיבה על המטוס. באתרי תיירות גדולים יותר ניתן גם להזמין דרך האינטרנט, אולם את הכרטיס עצמו תקבלו בדואר אלקטרוני רק לאחר שיינתן האישור הסופי מחברת התעופה. ככלל ( אך יש יוצאים מן הכלל), מחירי הטיסות הסדירות יהיו הנמוכים ביותר בהזמנה ישירה מול חברת התעופה באינטרנט, שכן בכך חוסך הנוסע את דמי העמלה של סוכן הנסיעות וכן את עלויות המשרד של החברה. לפיכך ייתנו החברות מחירים אטרקטיביים באינטרנט.

בכל הזמנה אלקטרונית יש למסור פרטים מדוייקים ומלאים של הנוסע באנגלית כפי שהם רשומים בדרכון וכן להצטייד באמצעי תשלום מגנטי.