חברת התעופה מאלב הפסיקה את פעילותה בשנת 2012. כל הכתוב אודות מאלב מתאר באופן כללי את פעילותה בעבר שאינה קיימת עוד.

הזמנת טיסות מאלב - איך לטוס בזול עם מאלב

בתחילת דרכה הייתה מאלב – חברת התעופה האזרחית הונגרית סובייטית – מטיסה דואר ומעט נוסעים. אז נקראה החברה מאסובלט. מרכז פעילות החברה היה אז בשדה תעופת בפרוור בודארוס מערבה מבודפשט. ב-1950 , בנו ההונגרים שדה תעופה גדול יותר שישמש את החברה בפריהדי. מרכז הפעילות של החברה הועבר אחר כבוד לשם.

ב-56', ממשלת הונגריה קונה את מניות החברה ושינתה את שמה ממאסובלט למאלב. ב-68' רוכשת החברה את מטוסי הטופולב הראשונים שלה ומתחילה להטיס נוסעים בכל רחבי אירופה ולהגיע גם למזרי התיכון. לפני 18 שנה, לאחר התמוטטות ברית המועצות לשעבר, הונגריה מקבלת עצמאות והחברה קונה מטוסים חדישים ומתקדמים יותר. המטוס המערבי הראשון שמגיע אליה הוא בואינג 737-200. ב-2001 כבר נפטרה החברה מכל מטוסי הטופולב הישנים והלא הכי בטיחותיים וכיום צי המטוסים של ה מתבסס על בואינגים. חברת התעופה מאלב שיתפה פעולה עם חברות תעופה רבות במהלך שנות עבודתה. במיוחד עם החברות של skyteam. למרות הזמנתה של האחרונה לצרף את מאלב לשירותיה, החליטה חברת התעופה ההונגרית לחבור דווקא למתחרה – oneworld. צעד זה התרחש ממש בשנה האחרונה.

צי המטוסים

כיום במאלב ישנם 30 מטוסים, רובם מסוג בואינג. החברה מטיסה נוסעים וסחורות בטיסות פנים ארציות ובין יבשתיות.

יעדים

חברת מאלב מפעילה את טיסותיה ל-50 יעדים ברחבי העולם- מספר מכובד ללא ספק. בין היתר החברה מחזיקה קו בין בודפשט לתל אביב וכן טיסות קישור בין ניו יורק לתל אביב, מונטריאול וגם טורנטו – קנדה.

יעדיה המרכזיים של מאלב הם כל מדינות אירופה, יעדים ספורים באמריקה וגם יעדים במזרח הרחוק כמו בייג'ינג ובנקוק.

מרכז פעילות

את רוב הטיסות מפעילה מאלב משדה התעופה פריהדי, וגם שם הן נוחתות. היה ניסיון ראשון לפני שלוש שנים להפעיל טיסות משדות אחרים כמו דבלין, הלסינקי ואתונה, וזה עדיין עובד. אך עדיין, מרכז הפעילות היה ונשאר פריהדי. מאלב מעסיקה כ-3000 עובדים והיא מטיסה כ- 3,000,000 נוסעים בשנה ללמעלה מ-50 יעדים.