טיסות זולות לליטא - איך לטוס לליטא בזול

בבואנו לחפש טיסות זולות לליטא כדאי שנשים לב למספר דברים חשובים. האחד, תאריך היעד שלנו ליציאה מן הארץ. ככל שנגיע בעונה שהיא פחות הומה נצליח להגיע למחירים נוחים יותר. אם יש באפשרותנו להחליט על הנסיעה מראש רצוי להזמין מראש טיסות זולות לליטא יהיו אפשריות יותר. כמובן שגם ההיפך הוא אפשרי וניתן לנסות להיות ספונטניים ולהגיע לטיסה של הרגע האחרון. כל האופציות פתוחות.

ליטא נמצאת בצפון אירופה ובגבול עם רוסיה.

מסע מוסיקלי ותרבותי:

האופרה הפולנית הראשונה נעשתה בליטא בשנת 1847 ומופע הבכורה היה בבית האופרה. ובשנת 1923 הייתה בכורה של אפרת הבלט. התיאטרון מספק בין חמש לשמונה מופעים חדשים בכל שנה ובנוסף גם מופעים ישנים יותר מוצגים שוב. זמרי האופרה הטובים ביותר, הרקדנים המשובחים ביותר והבימות המיוחדות נותנות לנו הופעות מרחיקות לכת. באביב ניתן להגיע לפסטיבל וילנה ולראות הרכבי מוסיקה בתחום הקלאסי וכן בתחום הג'אז. כל הידועים בתחומים אלה מגיעים לפסטיבל, כאשר את הקונצרטים מקיימים גם בכנסיות ובמנזרים.

בליטא מוזיאונים מיוחדים, ביניהם המוזיאון הפתוח אשר בו ניתן לראות ייצוג לכל אחת מארבעת המחוזות של המדינה. שני מוזיאונים חשובים הם מוזיאון האמנות בליטה שנקרא חודקויקיוס ובנוסף בארמון רדווילה.

מסע גסטרונומי:

בליטא מוצרי החלב הם ייחודיים עד מאוד. בעיקר גבינות מיוחדות וכן גם גלידות. מומלץ בחום. המחירים בליטא לחובבי המזון הינם זולים במסעדות אבל מאוד מומלץ גם בליטא לא להגיע לאזורים התיירותיים. כדאי לתחקר אנשים איפה הם נוהגים לאכול, ובאמת לוודא שזה מסעדות מקומיות למקומיים ולא מסעדות תיירותיות, אשר הם גם יקרות וגם לא אותנטיות.

מסעדה מומלץ נקראת המושבה (קאימאס) והיא נמצאת בקרבת מקום לשדרת גאידימינוס.

ככלל, המטבח של ליטא מאוד מושפע משכניו מפולין גרמניה לטביה ורוסיה. בכל ארוחה יהיה לחם שיפון (דואונה), הם מרבים באכילת תפוחי אדמה (בולווס) ומכינים מהם צפלים שזה סוג של כופתאות שעשויות מתפוח אדמה אשר גורד וממולאים בבשר. גם נקניקיות מתפוח אדמה וחזיר, פנקייקס ולחמניות מתפוחי אדמה ועוד. חשוב כמובן לבדוק את הבורשט שתמיד יהיה מצורף לו שמנת חמוצה.

בעניין הבירות – כדאי לא להחמיץ את הבירות המקומיות. הן מוצלחות מאוד וגם לא יקרות. כמובן גם כדאי לבדוק את הוודקה שלהם ואת המידוס, שהוא משקה אלכוהולי ליטאי יישן עד מאוד עם דבש אך בדרך כלל נשתה אותו באירועים מיוחדים ולא ביום יום. אך אם הגענו לליטא זה בהחלט אירוע מיוחד ועל כך תירוץ נהדר לשתיית המידוס.

יעדים מרכזיים: וילנה – אוניברסיטת וילנה

מומלץ מאוד לבקר בטראקאי – אזור עם אגמים רבים וגם טירה מיוחדת במינה, אפשר גם להשכיר סירה קטנה ולשוט סביב האיים שנמצאים באזור.

בית הכנסת הגדול אשר הנאצים החריבו וכן בית קברות יהודי שם קבור הגאון מווילנה. יש גם מוזיאון יהודי וכל זה באזור הגטו היהודי אשר נשתמר.