טיסות זולות לטביה - איך לטוס לטביה בזול

לטביה היא מדינה המשתייכת למדינות הבלטיות, שבהן גם ליטא ואסטוניה. הרבה מן הטיולים ישלבו אותם יחדיו. כדי להשיג טיסות זולות ללטביה אנו צריכים לזכור מספר דברים חשובים. אם נזמין את הטיול מראש כלומר מספיק זמן כאשר המחיר הכרטיס הוא עדיין סביר – וזה כמובן בתנאי שאנו אכן מסוגלים להתארגן ולדעת את תוכניותינו מספיק זמן מראש. לעומת זה אם אתם ספונטניים – גם כך אפשר להשיג טיסות זולות ללטביה, פשוט להגיע לטיסה של הרגע האחרון, יום יומיים מראש. אך כמובן גם לזה צריך אופי מסוג מסוים, שהרי לא כל אחד יכול או מסוגל להגיד אוקי מחר נוסעים.

איזור ריגה:

בריגה כדאי לבקר בעיקר העתיקה ובשוק. בריגה בתים בסגנון ארט נובו והיא נחשבת לעיר לשימור שנבחרה על ידי אונסקו. כדאי להגיע לעבור בשער השבדי, בקתדרלה המרכזית בבית החתולים ובבית שחרוי הראש. כמו כן אפשר להגיע לבתי הגילדה הגדולה והקטנה. כאן ניתן לראות איך חיו הסוחרים בריגה. כמובן לא נחמיץ את רחוב אלברטה בהם בניינים בעלי צביון ארכיטקטוני ייחודי. רבים מהבניינים עוצבו על ידי מיכאל אייזנשטיין כאמור בסגנון הארט-נובו.

יהודים בלטביה:

בריגה שבלטביה נמצא בית הכנסת קורל אשר החל להבנות בשנת 1868. הוא נשרף בשנת 1941 על ידי הכיבוש הנאצי בשנת 1941. מכבי האש לא קיבלו אישור לכבות את השריפה ורק ניתנה הוראה שיש לשמור כי האש לא תשרוף מבנים הקרובים אליה. הדבר נעשה בערב שבת והיו מספר רב של יהודים בבית הכנסת. מספר הנספים בשריפה זאת היה 300 איש. יהודי לטביה דיברו גרמנית – במערבה ובמזרחה דיברו בעיקר רוסית ויידיש.

הרב קוק נולד בלטביה ולימים מייד את ישיבת מרכז הרב בירושלים. בשנת 1920 נותרו בלטביה בסביבות ה 80,000 יהודים. בתחילת מלחמת העולם השנייה כחמשת אלפים ראשי הקהילה בלטביה הוגלו לסיביר. עוד לפני כן לארץ היגרו כ-חמשת אלפים יהודים נוספים. בסך הכל 33,000 איש שבו אל לטביה לאחר סוף המלחמה, וחלקם עלו לישראל עם הכרזת המדינה.

בשנת 1970 היו בלטביה כ 36,000 יהודים כאשר חלק גדול מהם עלה לישראל עד שנת 1987. יש היום גם מוזיאון יהודי בריגה המתעד את חיי היהודים עד אחרי המלחמה. בשנת 2003 הקימו בקרבת ריגה ביער פוטני אנדרטת זיכרון לזכר מאה היהודים מאאוצה אשר נרצחו.

איזור השוק המרכזי ומעבר לאסטוניה:

השוק המרכזי הנמצא בריגה הינו אחד הגדולים והמיוחדים ביותר באירופה. הוא מקום צבעוני ומיוחד ובל לנו להחמיץ אותו. משם אנו יכולים להגיע לעיר העליונה טאלין, שם ניתן לערוך טיול מיוחד על חומות העיר. כמו כן ניתן להגיע לבניין הפרלמנט וכנסיית אלכסנדר נייבסקי ומשם להגיע לעיר התחתונה שם ניתן להגיע לבתי מלאכה של אמנות עממית.