הזמנת טיסות ישראייר - איך לטוס בזול עם ישראייר

החברה השלישית בגודלה בישראל אחרי אל על וארקיע, היא חברת ישראייר תעופה. כיום עובדים בחברה למעלה מ-500 עובדים ואנשי צוות. משרדי החברה ממוקמים בתל אביב והיא נוסדה ממש לא מזמן, ב- 96'. הקמתה הייתה חלק מצעדי הממשלה שנועדו לעודד תחרות בשוק התעופה בישראל שעד אז ידע את שליטתה המוחלטת של חברת אל על הוותיקה.

גישה זו של עידוד הקמתן של חברות תעופה, יוצרת "שמיים פתוחים" ומאפשרת לצרכן לבצע השוואות מחירי טיסה בין החברות ולבחור את המתאימה לו ביותר.

ישראיר מבית "גנדן תיירות ותעופה" שבבעלותו של נוחי דנקנר, קיימת בסך הכול 11 שנים.

קבוצת גנדן מוכרת כקבוצה גדולה ומובילה בתחום התיירות בישראל בנוסף לחברת ישראייר, לקבוצה אחזקות בחברות תיירות נוספות כמו: נתור, יוניטל, צבר OPEN SKY ועוד.

שנת הקמתה – 1996 , הייתה השנה בו הכריזה ישראל על מדיניות השמיים הפתוחים ואפשרה לחבורות תעופה נוספות, חוץ מחברת התעופה הלאומית של ישראל , אל על, להפעיל טיסות בתוך הארץ ומחוצה לה.

החברה הטיסה במהלך שנותיה הראשונות, טיסות פנים ארציות בלבד, כשהיעד הראשי שלה הוא העיר אילת. חברה נוספת שהטיסה נוסעים לאילת הייתה ארקיע.

שלוש שנים לאחר הקמתה החלה החברה להוציא טיסות ליעדים קרובים בחו"ל. בין היעדים הפופולאריים היו טורקיה, יון וקפריסין. כמו כל חברה שצוברת ניסיון ומקצועיות, החלה ישראייר לטוס גם ליעדים באירופה. מכיוון שמטוסיה מסוג איירבוס בעיקר מסוגלים לטוס ליעדים רחוקים יותר, הרחיבה החברה את מבחר יעדיה וכיום יש כ-15 במספר.

בין יעדי הטיסה של ישראייר:

אמסטרדם, טורקיה, יוון, קפריסין, ברצלונה, פריז, לונדון, מינכן, ברלין, סלובניה, לטביה. וגם ניו יורק (באמצעות איירבוס 330A) .

צי המטוסים

בסך הכול, ישראייר אינה חברה גדולה. היא מונה כ-9 מטוסים, שטסים מדי חודש כ-345 טיסות פנים ארציות ו-25 טיסות שכר ליעדים ברחבי העולם, כולל ניו יורק, אגן הים התיכון, אפריקה, ואירופה.

ב-98' הי לישראייר 5 מטוסי art 42 ואז גם החלו הטיסות לארצות הברית ואירופה. בהמשך קיבלה החברה עוד שני מטוסי בואינג.

יתר מטוסי החברה הם מסוג איירבוס A330 . חברת ישראייר בהחלט יכולה להתגאות במספרי הנוסעים שהיא מטיסה. בשנת 2005 הטיסה החברה 700000 נוסעים