הזמנת טיסות אל על - איך לטוס בזול עם אל על

חברת אל על היא חברת התעופה הלאומית של ישראל בעבר וגם הגדולה שבהן. הנהלת החברה ומרכז הפעילות שלה נמצא בנמל התעופה בן גוריון שליד העיר לוד.

חברת אל על מטיסה אנשים לכל רחבי העולם כמעט: אירופה, אסיה, אפריקה, וצפון אמריקה. כמעט כל הטיסות של אל על הן בין לאומיות. יש חמש טיסות אל על בלבד בתוך הארץ והן מגיעות לאילת וממנה. אלה הן טיסות הזנה לקוויה הבין לאומית.

החברה מטיסה למעלה מ-3 מליון נוסעים בשנה בממוצע. חברת אל על הייתה שייכת לממשלת ישראל, אך ב-2003 החל תהליך ההפרטה של החברה הלאומית של ישראל. ב-2005 הייתה חברת כנפיים אחזקות ארקיע לבעלת השליטה בחברה.

הסדרי הביטחון בחברה הוציאו לה שם של חברת התעופה הבטוחה בעולם, והיא הראשונה בעצם שהחלה להציב מאבטחים סמויים בטיסות עצמן. כמו כן, מתאפיינת החברה בכך שאינה טסה בשבתות וחגי ישראל וגם מקפידה על כשרות המזון המוצע לנוסעיה.

רקע

חברת אל על הוקמה ב-49' . והייתה שותפה למבצעים רבים המזוהים עם המדינה. ביניהם, הבאת עולי תימן במבצע "כנפי נשרים", עולי הודו ואיראן במרבד הקסמים, הבאת עולי רוסיה לאחר נפילת הגוש הקומוניסטי, העלאת העולים מאתיופיה במבצע שלמה ועוד כמה.

כפי שהזכרנו לעיל, חברת אל על החלה להיות מופרטת ב-2003 והונפקה בבורסה. ההמשך ידוע – חברת כנפיים אחזקות ארקיע לקחה שליטה.

באילו מטוסים משתמשים באל על

בסך הכל מונה החברה 35 מטוסים. כולם מתוצרת חברת בואינג. 29 מטוסים שייכים לאל על והיתר חכורים. לפני שנה קיבלה החברה שני מטוסי בואינג 777 מהניילון ובהמשך יגיעו עוד ויחליפו מטוסים ישנים יותר. עוד דגמים הקיימים באל על הם בואינג 737 היכול לשאת 142 נוסעים. בואינג 747 הגדול שכבר יכול להטיס 408 נוסעים. בואינג 757 הנושא 178 נוסעים, ודגמים נוספים.

אל על - חברות הבת

לאל על כמה חברות בת . אחת מהן היא סאן דור - חברת הבת הגדולה ביותר שעוסקת בהובלת נוסעים ומטענים בטיסות שכר וחברת קווי חופשה אשר עוסקת בתחום שיווק שירותי תיירות וטיסות שכר ליעדים נדרשים.

אל על – יעדים עיקריים

אל על טסה ב48 קווים עיקריים, מלבד הסכמי שיתוף הפעולה עם חברות זרות. בין היעדים באירופה, החברה טסה לבריטניה, גרמניה, ספרד, פולין, רומניה, שוויץ, צ'כיה , אוסטרי, אוקראינה ובלגיה

באמריקה: לניו יורק, לוס אנג'לס, ניו ג'רזי, שיקגו, ומיאמי

באסיה: להודו, סין קוריאה ותאילנד

באפריקה: ליוהנסבורג וקהיר דרום אמריקה: ברזיל

בטיחותה של חברת אל על, השירות שלה, הדיוק ובעיקר הביטחון שהיא מעניקה לנוסעיה, מבטיחה לה שנות פעילות רבות נוספות.

אבטחה

אחד הדברים החשובים לו דואגים באל על הוא האבטחה. בשל המצב במזרח התיכון ובעולם כולו, אל על משקיעה כספים רבים באבטחת הטיסות, המטוסים והנוסעים בהן. כללי הבטיחות בהם נוהגים במטוסים ובשדות התעופה נוקשים, אך יש להבין שהם הכרחיים. כמה מאמצעי הבטיחות העיקריים הם:

  • חובה בהודעה אל הגעה לשדה התעופה לפחות שלוש שעות לפני המראת המטוס.
  • מאבטחים, שוטרים וחיילים השומרים על שדה התעופה.
  • בדיקת הנוסעים והתיקים שלהם על ידי אנשי מקצוע המתאימים לכך.
  • בדיקת התנהגות הנוסעים על ידי קיום ראיון אישי. כאן נשאלים הנוסעים את השאלות המוכרות, כמו איפה הם גרים, מה הסיבה לכך שהם טסים לחו"ל וכדומה.
  • בשדה התעופה נבדקים המסמכים והתעודות השונות של הנוסעים, וכן הכרטיסים אותם רכשו.
  • לאל על יש עוד מספר אמצעי בטיחות מתוחכמים יותר, כמו בדיקת מזוודות ותיקים בתא מיוחד, הצלבת מידע על נוסעים עם סוכנויות בינלאומיות ועוד.
  • לאחר סיום הבדיקות בהצלחה, כרטיסי הטיסה של הנוסע יקבלו חותמת אישור בטחונית.

האבטחה בחברת התעופה של אל על אינה מסתיימת בכניסה למטוס. גם במטוס נמצאים מאבטחים, חלקם סמויים. גם הטייסים באל על מאומנים בתחום כיוון שכולם טייסים לשעבר בחיל האוויר. מטוסי אל על משודרגים כדי לאבטח את הנוסעים במידה רבה. דלתות הכניסה למטוס בנויות בצורה חכמה, ואי אפשר להיכנס ללא שימוש בקוד וזיהוי אישי מתאים.

ההשקעה הגדולה באבטחת מטוסי אל על חשובה, ולכן לא פלא שהיא נחשבת לאחת מחברות התעופה הבטוחות ביותר בעולם., הדגש שהחברה שמה על בטיחות ומקצוע הוא חלק חשוב מהשירותים הניתנים לנוסע.