אגד תיור ונופש

חברת אגד תיור ונופש החלה למעשה כחברה לאוטובוסים. זה קרה כאשר הישוב הצעיר בארץ קנה מהעודפים של הצבא האנגלי משאיות. הם הפכו את המשאיות לאוטובוסים והחלו להסיע אנשים תמורת תשלום. בשנת 1933 אגד הפכה להיות קואופרטיב. התקיים מיזוג של ארבע חברות קטנות אשר פעלו בישראל. החברות היו – המהיר, הגה, קדימה והתאחדות הנהגים. למעשה את השם אגד לחברת אגד תיור הציע המשורר חיים נחמן ביאליק.

רקע כללי:

כאשר בשנת 1948 עם קום המדינה הועלה רעיון של שר התחבורה לאחד את כל חברות ההסעה הציבוריות לחברה אחת. לאחר מספר שנים אכן הדבר קרה, אבל רק בשנת 1951 חזר השם המקורי של ביאליק להיות אגד.

בשנות התשעים ממשלת ישראל החליטה כי יש צורך להגביר את התחרות ועל כן יצאו חברות נוספות. בעקבות מהלך זה היה צורך לפטר עובדים ולצמצם עלויות. אך הם החלו להגדיל את הנפח של הפעילות של חברת אגד לתחומים נוספים. הם החלו בשירותי מוסכים עבור האוטובוסים בהמשך החלו בהפעלה של תחנות מרכזיות ברחבי כל אחת מהערים ובנוסף אגד הפכה להיות קבלן משנה של חברות אוטובוסים אחרות.

חברת אגד תיור ונופש הינה למעשה חברת בת של חברת אגד והיא עוסקת בכל תחומי התיירות והנופש. כמובן שגם בהסעות והדרכת תיירים בארץ ובחול.

חברת אגד תיור ונופש איננה חברת הבת היחידה של אגד. לאגד מספר חברות בת נוספות – אגד תעבורה, אשר מפעילה נסיעות באוטובוסים קטנים יותר ומוניות. אגד החזקות – אשר תפקידה לפתח את חברות אגד השונות . אגד הינה שותפה במספר חברות – טראנסטיור – חברת תחבורה בולגרית, מויליס – חברת תחבורה פולנית, אגדה – חברת מוניות שירות, שותפה באגד ליסינג, שמפעילה ליסינג למוניות, אגד שיווק רכב – שמתעסקת בצמיגים ועוד.

חברת אגד תיור ונופש מפעילה למעשה תיירות בארץ וגם תיירות בעולם. יש באמצעותה אפשרות לצאת לטיולים מאורגנים, חבילות נופש, טיסות שכר, טיסות סדירות, חבילות ספורט ועוד.

אגד תיור ונופש – טיולים מאורגנים:

יש טיולים מאורגנים להודו, גם למרוקו, טיול מאורגן לבייג'ין – טיול של 11 יום, אבל גם טיולים באירופה – צרפת, איטליה, ספרד, גם לקניה וטנזניה ניתן לנסוע עם אגד תיור ונופש.

אגד תיור ונופש – חבילות:

הרבה אופציות לחבילות נופש יש לאגד תיור ונופש. נתרכז במספר אופציות מיוחדות – חופשה בפראג בסכום של 484 דולר, חופשה במלטה במחיר 261 דולר.נופשים בהם הכל כלול כדוגמת קוסטה בראווה ואיה נאפה ועוד רבים נוספים.

אגד תיור ונופש – אירועי ספורט:

אגד תיור ונופש מתמחה גם באטרקציות ספורטיביות. לדוגמא משחקי כדורגל באירופה – דוגמה טובה היא ברצלונה נגד אתלטיקן בילבאו, ריאל מדריד ולנסיה, ברצלונה אספניות וריאל מדריד סביליה, כל זה במחירים השווים לכל נפש. נסיעות של 3 לילות, אך יש למהר ולהזמין מקומות, כי לדילים אלו התחרות היא קשה מאוד.