הזמנת טיסות איזי ג'ט - איך לטוס בזול עם איזי ג'ט

איזי גט הינה חברה תעופה בריטית, בעלת הצלחה מסחררת. המאפיין העיקרי שלה הינו טיסות מוזלות LOW-COST. החברה פעילה מ1995 ומהווה היום אחת מארבע מחברות התעופה הגדולות בעולם. רכישת הכרטיסים הינה ישירות מול חברת התעופה איזי גט ואין צורך בתיווך של סוכן נסיעות, הרכישה מתבצעת דרך אתר האינטרנט מה שמוביל להוזלה נוספת של עלות הטיסה. הוויתור על סוכן הנסיעות כגורם תיווך מוזילה עלויות.

מה סוד ההצלחה?

ההצלחה נובעת ראשית כל בשינוי גישה וחשיבה. קהל היעד שלהם מודע ויודע מבעוד מועד – כי ראשית כל שירותים נלווים של סרטים, מוזיקה, ארוחות, העלאת מטען למטוס, מושבים מרווחים ועוד אינם חלק מהשירות אותו הם יקבלו. אך הם יגיעו לארץ היעד בעלות טיסה מופחתת ומשתלמת לכל כיס. הוזלת העלויות נעשית באמצעות הגעה לנמלי תעופה מרוחקים מהערים הראשיות בהן נוחתים , מוביל להוזלת מיסי נמל.

ראייה חברתית וכלכלית נכונה:

בשנת 2009 חוו חברות התעופה מכה כלכלית קשה, ורבות וטובות נסגרו, פשטו רגל והותירו נוסעים מאוכזבים, ללא פיצוי כספי עבור הכרטיסים שנרכשו, ועבור הסרבול אותו נאלצו לעבור עקב סגירות חברות תעופה קטנות כגדולות. איזי גט החכימה ועשתה צעד כלכלי נכון – מטוסים קטנים, מינימום שירות במטוס – חוסך בעלות כוח אדם, צמצום תנאים למינימום – הרעיון המנחה הינו הגעה מנקודה לנקודה – אלו התנאים, מי שמעוניין לטוס בזול ולהגיע בבטחה – מוזמן. ואכן זו שיטה שהצליחה ובגדול. ישנה תמורה לעלות הטיסה בהתאם.

גישה הפוכה:

בעוד שהגישה הישראלית היא לחכות לרגע האחרון ועל ידי כך להזמין כרטיסי טיסה בעלות זולה, איזי גט פועלת הפוך. מי שיקדים וירכוש כרטיס טיסה, ויבטיח את מקומו מבעוד מועד יזכה להוזלה משמעותית בעלות הטיסה. המחירים מתייקרים לנוסעים שמזמינים ברגע האחרון מקומות טיסה. זוהי גישה הפוכה מהנהוג בישראל, ולכן חשוב לזכור כי מוטב להזמין מוקדם על מנת לחסוך אצל חברת התעופה איזי גט.

תל אביב לונדון:

עם כניסתה ב2009 עם טיסות בין תל אביב ללונדון, הוזלת המחירים כרטיסי הטיסה הגיעה עד לכדי 50% מול חברות התעופה האחרות. הוזלה משמעותית שמשכה קהל לקוחות עצום. הרעיון שעבור הגעה ללונדון מתל אביב הנוסע הישראלי לא יצטרך מעבר ל90-80 ליש"ט הינו רעיון קוסם ומשתלם כלכלית. הצעת מינימום שירותים, תנאים קצת לא נוחים לנוסע הישראלי, אך ברגע שנוסעים הבינו שהעלות הצטמצמה כמעט בחצי, הרעיון לא נראה כל כך נורא. בעוד שמדובר במספר שעות של טיסה. במידה וירצו אוכל, העלאת מטען למטוס או מקום שמור, יוסיפו עוד כסף, אך עדיין הדבר יהיה משתלם הרבה יותר משארת חברות התעופה.

תל אביב ז'נבה:

הפעלת קו תל אביב ז'נבה פותחת אפשרויות הגעה נוספות בעלות זולה ליעדים אטרקטיביים. מחיר הטיסה יחל בין 70-80 אירו, כמובן ניתן לייקר את עלות הטיסה על ידי הזמנת מקום שמור, ארוחה, והעלאת מטען למטוס. התחרות מול אל על ושאר החברות מוכיחה את עצמה על ידי קהל הנוסעים. מעדיפים לחסוך, וקצת "לסבול" מתנאי השירותים המוצעים בטיסה, אך לא להוציא סכומי עתק על טיסה דרך חברות תעופה אחרות.