טיסות חילוץ של ישראלים מחו"ל בתקופת משבר נגיף קורונה

טיסות חילוץ מיעדים שונים בחו"ל לישראל נועדו כדי לתת מענה לעשרות אלפי ישראלים שנתקעו בחו"ל בתקופת משבר נגיף הקורונה COVID-19. במהלך תקופה זו החלה תקופת אי וודאות רבה בכל ענף התעופה הבינלאומי בעקבות הגבלות רבות שהוטלו על טיסות בינלאומיות עד להפסקת טיסות רבות ע"י חברות התעופה עצמן או רשויות של מדינות שונות, סגירת נמלי תעופה ובמדינות רבות הופסקו אף טיסות פנים מקומיות מה שגרם לקושי נוסף של הגעה מיעדים מרוחקים למקומות מרכזיים באותן מדינות. בעקבות המצב שנוצר נתקעו ישראלים רבים ביעדים שונים בעולם בין אם היו מטיילים, אנשי עסקים, סטודנטים, עובדים של חברות שונות בחו"ל ועוד מבלי יכולת לממש את כרטיס טיסה שלהם חזרה ארצה או רכישת כרטיס חדש מחו"ל לארץ.

בעקבות כך מופעלות מדי פעם טיסות חילוץ מיעדים שונים בחו"ל ע"י גורמים שונים. טיסות לישראל מיעדי שהייה מרכזיים של ישראלים בחו"ל מופעלות לרוב ע"י חברות תעופה ישראליות: אל על, ארקיע, ישראייר ובמקרה הצורך מאורגנות טיסות פנים במדינות שונות המופעלות ע"י חברות תעופה מקומיות עד ליעד ממנו מתוכננת לצאת טיסה לישראל.

ברוב המקרים נדרשת הזמנה ותשלום עבור כרטיסים לטיסות חילוץ מראש פרט למקרים בודדים בהם מדינת ישראל או גורמים פרטיים שונים מימנו טיסות חילוץ לישראל מחו"ל.

טיסות חילוץ בוצעו גם ממדינות רחוקות מהן לא היו עד עכשיו טיסות לישראל כמו פרו, קוסטה ריקה, אוסטרליה והיוו מבצע מורכב ביותר שהיו מעורבים בו גורמים רבים בארץ ובחו"ל.

הזמנת טיסות חילוץ מחו"ל לישראל

אם אתם מחפשים מידע על יעדים ומועדי טיסות חילוץ מחו"ל לישראל עבורכם או עבור קרוב משפחה או מישהו שאתם מכירים, תוכלו למצוא אותו באתר משרד החוץ, באמצעי תקשורת ובאתרי חברות תעופה שמתכננות להפעיל טיסות חילוץ לארץ מיעדים שונים בעולם. לפני הזמנת כרטיסים לטיסות חילוץ לארץ מחו"ל מומלץ לבדוק:

  • יכולת הגעה אל מקום המראת טיסות חילוץ לישראל. במדינות רבות בעולם הוטלו מגבלות תנועה מחמירות ובוטלו אמצעי תחבורה רבים. וודאו מראש איך להגיע לשדה התעופה ממנו מתוכננת להמריא טיסה לישראל או לנקודת איסוף מאורגנת כלשהי שממנה תוכלו להגיע לנמל התעופה.
  • הקפידו על שמירת הגבלות תנועה במדינה בה אתם נמצאים והימנעו מקנסות, עונשים ועיכובים מיותרים שיכולים להיווצר ע"י רשויות החוק באותה מדינה. במקרה ואתם מתקשים להגיע לטיסת חילוץ, צרו קשר עם נציגות ישראלית הקרובה ביותר, החברה המארגנת את הטיסות או גורמים מקומיים כמו בית חב"ד או קהילה יהודית.
  • במקרה ואתם צריכה טיסה פנימית או כל אמצעי תחבורה אחר על מנת להגיע לשדה תעופה ממנו מתוכננת להמריא טיסת חילוץ, בדקו אם ניתן לארגן אותם במסגרת הזמנת כרטיס טיסה לארץ. כך יכול להיות שבמקרים מסוימים של עיכוב, הטיסה לארץ תתעכב גם או שיוצאו לכם אפשרויות חזרה חלופיות לישראל.
  • אם אתם מגיעים באופן עצמאי מיעד מרוחק לנמל התעופה ממנו תצא טיסה לישראל, הקפידו להשאיר מספיק זמן עד לטיסה במקום קרוב ונגיש לשדה התעופה, כמו לשהות לפחות לילה אחד לפני הטיסה בעיר מרכזית הקרובה ביותר לשדה תעופה.
  • במקרה ואתם חוששים שלא תספיקו להגיע בזמן לטיסה בעקבות עיכובים בלתי צפויים או מגבלות תנועה כלשהן, הודיעו על כך מוקדם ככל הניתן לחברת התעופה או החברה המארגנת את טיסת חילוץ על מנת שיוכלו לבדוק אפשרות לסייע לכם אם ניתן.

מידע נוסף בנושא טיסות בתקופת משבר קורונה תוכלו למצוא כאן: