ספרד

ספרד

ספרד מדינה בדרום מערב אירופה והשנייה בגודלה במערב אירופה (אחרי צרפת ). טיול לספרד יעשיר אותנו בחוויות תרבותיות , מוזיאונים, פלמנקו, מלחמות שוורים , חופים לאורך הים התיכון ובאוקיינוס האטלנטי. ידוע שספרד היא אחת המדינות המתויירות בעולם . התיירים סופגים בה נופים מרהיבים , כפרים ציוריים, סוסי פרא ועדרי בקר, אמנות מרתקת וכדורגל מצוין . נופיה של ספרד עשירים במישורים ירוקים, הרים, יערות סבוכים, חופים חוליים לבנים וערים גותיות מימי הביניים, מבצרים וטירות עוצרי נשימה רומנטיים ומרתקים .ידוע לכל שהספרדים הם עם שמח ומסביר פנים לתייר.

ספרד- אקלים:

בכל איזור בספרד האקלים שונה. בעונת הסתיו הכי מומלץ לטייל ברוב המדינה. לספרד שלושה טיפוסי אקלים והם: אקלים יבשתי, אקלים ימי ואקלים ים תיכוני. במרכז המדינה האקלים הוא יבשתי. בצפונה האקלים הוא ימי ובחלקה הדרומי האקלים ים תיכוני והא מכונה ספרד היבשה.

בקיץ באזורי ההרים בצפון ובאזור גבול פורטוגל מומלץ לבקר . בעיר הבירה מדריד החורף מקפיא ובקיץ הטמפרטורה יכולה להגיע ל- 30 מעלות , לכן גם בה מומלץ לבקר בעונת הסתיו. גשם בספרד יורד בעיקר בהרים הצפוניים ובדרך כלל לא יורד באזורים המישוריים.

ספרד- המלצות:

אם אנחנו מטיילים בספרד, ראשית נטייל בעיר הבירה מדריד , עיר אופנתית ומודרנית ובה הרבה מוזיאונים , ארכיטקטורה ייחודית, מוזיאונים ומסעדות לרוב וחיי לילה תוססים. בהגיענו למדריד כדאי לבקר בכיכר המרכזית של מדריד - פוארטה דל סול , בה נמצא מגדל השעון המפורסם . בנוסף כדאי להגיע לאיים הבלאריים היפיפיים הכוללים את איי מיורקה, איביזה , פורמנטרה ומנורקה. מוקד לאוהבי אתגרים נוסף הוא טיול בפירנאים ולחוות ראפטינג בנהרות הגועשים ולעשות טיולים בהרים ברגל ולחוות את האווירה הכפרית של ספרד.

כמו כן כשמגיעים לספרד מומלץ להגיע לבקר במספר מקומות ובניהם: הארמון המפורסם : אלהמברה שבגרנדה , קומפלקס ענק של ארמונות ומבצר מהמאה ה- 14 והוקם ע"י שליטיה המוסלמים של ספרד. שם נספוג אדריכלות מוסלמית קדומה , ונראה מבצר מוגן, מזרקות שיש עם מים זורמים עוד מימי שושלת מלכים שם נספוג נוף מרהיב בתצפית סן ניקולאס . בנוסף הארכיטקטורה הספרדית מהמובילות בעולם על כן בביקורנו מומלץ להגיע במוזיאון גוגנהיים שבבילבאו . בנוסף מומלץ להגיע לפארק גואל, הפארק הגדול שעיצב שגאודי ובו בניינים ופסלים יוצאי דופן המייצגים את סגנונו.

ספרד - עולם הפלמנקו:

כידוע לכל, ספרד היא בירת הפלמנקו והמקום לספוג ולחוות את הריקוד החושני. מועדוני הפלמנקו בספרד ממוקמים במועדונים תיירותיים ובמערות חמימות ומציעים חווית פולקלור יוצאת דופן. אחד מבתי הקפה המפורסמים בו מתקיימים מופעי פלמנקו הוא קוראל דה לה מורריה והוא נמצא במדריד. עיצובו בסגנון אוריינטלי שם נחווה את התרבות המקומית אליו מגיעים מפורסמים מרחבי העולם לחוות את חווית הפלמנקו.