רומא

מדריך רומא למטייל העצמאי - מידע תיירות על רומא

רומא היא בירתה של איטליה . ומשתרעת על פני שני גדות נהר טיבר באזור לאציו. בעברה הייתה רומא בירת האימפריה הרומית ולאחר התמוטטות האימפריה רומא המשיכה לשמש מרכז הדת הנוצרית הקתולית. ברומא מתגוררים 2.7 מיליון תושבים ובערים המקיפות את רומא מתגוררים כמיליון תושבים נוספים. רומא היא היעד הראשון שישראלים חושבים עליו כיעד באירופה. רומא נחשבת לעיר האומנותית ביותר באירופה עם פיאצות (כיכרות) פסלים ומזרקות , מוזיאונים, שלל כנסיות מרהיבות , תיאטראות וארכיטקטורה מרהיבה. רומא היא אחת הערים היותר עשירות בעולם בתחום האמנות היסטוריה ודת. בשנת 1980 הוכרז מרכז ההיסטורי של רומא לאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו

רומא - מתי הכי כדאי להגיע

האקלים ברומא הוא אקלים ים תיכוני , הכי כדאי להגיע לטייל בעיר המדהימה הזאת בחודשים מרץ – מאי שזוהי בעצם עונת האביב. (במרץ המזג אויר לא הכי צפוי , לקראת אפריל הוא מתייצב.) כדאי גם להגיע לרומא בחודשים ספטמבר – אוקטובר.

אוקטובר הוא החודש המומלץ ביותר. למרות שעלול לרדת מעט גשם אך עדיף על אוגוסט החם. בקיץ חם מדי לטייל ולא מומלץ. החורף ברומא גשום וקר. הקיץ חם לח ולא נעים. גשם תמיד עלול לרדת כך שתמיד כדאי שתמיד תהיה מטריה בהישג יד.

רומא – טיפים / אתרים מומלצים למטייל:

לרומא שפע של הצעות מעניינות שישאירו טעם טוב ובוודאי אתרים שפשוט אסור להחמיץ. ובניהם: הפורום הרומאי הגדול אשר נבנה במימי האימפריה הרומית , שער טיטוס – שער הניצחון רומאי עתיק בן 2000 שנה, הקולוסאום שמהמאה הראשונה לספירה מסמל את רומא יותר מכל, מבנה מרשים ביותר ביום ובלילה בתאורה לילית. כמו כן מומלץ להגיע לפנתיאון שנבנה במאה השנייה לספירה, מבנה מרשים בקצה ככר רוטונדה, פיאצה נאבונה ככר מרשימה במרכז האזור התיירותי של רומא העתיקה, סביב הכיכר מבנים יפיפיים הכוללים את כנסיית סיינט אגנס, מסעדות, גלידריות ובתי קפה בשפע. כמו כן כדאי להגיע למזרקת טרבי המרשימה ביופייה והמתויירת כל הזמן, מזרקה הידועה כמזרקת המשאלות, מימי המאה ה – 18 במרכזה דמות אל הים נפטון על מרכבה בצורת צדפה . כדאי להגיע גם לפיאצה די ספניה והמדרגות הספרדיות הידועה ששימשה מגורים של אישי ציבור ומפורסמים מרחבי אירופה, שם נראה את המזרקה ברקסיה.

רומא – תרבות ואמנות שפע של מוזיאונים:

ידוע כי רומא התברכה בשפע תרבותי וחלק בלתי נפרד הוא המוזיאונים המיוחדים והמרשימים . בנוסף לארכיטקטורה והכנסיות המרשימות והמפוארות , עדיין כדאי לשם דגש ולבקר בעולמה התרבותי: במוזיאונים בגלריות ועולם האמנות העשיר. מומלץ לבקר ולחוות את התרבות העשירה במוזיאונים. ביו המוזיאונים המומלצים: מוזיאון הוותיקן . אתר חובה ! בעצם מדובר באוסף מוזיאונים בוותיקן בבעלותה של הכנסייה הקתולית ברומא. מוזיאונים רבים נוספים ברחבי רומא למטייל.