הולנד

מדריך הולנד למטייל העצמאי - מידע תיירות על הולנד

הולנד שבצפון מערב אירופה היא אחת המדינות הצפופות בכל אירופה ובכל העולם. עיר הבירה של הולנד היא אמסטרדם. גבולותיה: גרמניה , בלגיה והים הצפוני.

הולנד היא ארץ עשירה במורשת ותרבות ומציעה מגוון אפשרויות , אם כטיול רומנטי או לחופשה משפחתית עם ילדים . עם רקע התחנות רוח ופרחי הצבעוני, המסמלות את הולנד והשדות הצבעוניים נוכל להנות משלל אטרקציות , כפרים מיוחדים, נופים ופארקים יפיפיים, ארמונות, גני חיות, שווקי גבינות, פארקי שעשועים . ההולנדים עם ידידותי עם חוש הומור שיודע להנות מהחיים אם בחיי כפר רגועים או בחיי עיר תוססים. לכל הדעות הולנד היא מדינה קסומה בעלת עולם אומנותי רחב ותרבות עשירה. נופיה עוצרי נשימה והתחושה הכללית היא חופש אינסופי. פירוש השם הולנד הוא ארץ השפלה. העיר מאג היא מרכז המדינה ולא אמסטרדם בירתה. היא כוללת 12 מחוזות וכוללת מספר איים בים הקריבי. ובה ארבעה נהרות גדולים. עולמה התרבותי הנרחב כולל בתוכו שמות דגולים וידועים כמו וואן גוך, רמבראנט, ופילוסופים דגולים : דקארט, שפינוזה.

הולנד – עולם תרבותי רחב של פסטיבלים ואירועים חגיגיים:

הולנד מציעה מגוון רחב, ססגוני ומרהיב של שלל פסטיבלים וחגיגות ומומלץ להגיע ולחוות יחד עם המקומיים בתקופות אלה. בחודש פברואר קרנבל גדול בפארק הלאומי הוחה פלואה. בחודש אפריל שלל הצעות. פסטיבל מוטל מיוזיק, פסטיבל הקולנוע של אמסטרדם, תהלוכת הפרחים של מחוז באלב, חגיגות יום הולדת למלכה ע"י קהילת ההומו לסבית, פסטיבל בניית ארמונות בחול. בחודש מאי יום שחרור הגייז, פסטיבל אוסטרפארק, פסטיבל אוטרכט, פסטיבל פינקפופ, פסטיבל דונייה. בחודש יוני פסטיבל הולנד , יום הגנים באמסטרדם, פסטיבל הקולינרי של ליידן, ופסטיבל השורשים של אמסטרדם . בין חודשי יוני לאוגוסט פסטיבל הקיץ בוונדל פארק ופסטיבל המשוררים הבינלאומי. בחודש יולי פסטיבל המחול ג'ולידאנס ופסטיבל הג'אז של הים הצפוני. לפני ההגעה לפסטיבלים מומלץ להתעדכן בתאריכים המדויקים ולהגיע לחוות ולהנות מעולם תרבותי רחב צבעוני ומרתק.

הולנד - המלצות ביקור ביעדים מרכזיים ומרתקים:

אינספור הצעות מעניינות להתמלא בחוויות במדינה המקסימה הזו. מאד נוח וקל לטייל בה אם בטיולים רגליים ולספוג את אווירתה הנעימה ונופיה הדרמטיים והיפים לעין שיעור , אם באופניים המשקפים את המנטליות של המדינה, ואם ברכב . אחד היתרונות של הולנד היא הנגישות והנוחות, וההיצע הרחב של שלל אתריה לא נפרס על פני שטח גדול. להלן מקבץ מובחר : ראשית מומלץ לטייל באמסטרדם , במוזיאון מדאם טוסו בככר דאם, לשוק הפרחים הצף ,לככר ליידספליין וכמובן להגיע לרחוב החלונות האדומים (למבוגרים), ברחבי הולנד מומלץ להגיע ולחוות בכפר טחנות הרוח, פארק השעשועים אפטלינג, גני קאוקנהוף , בית אנה פראנק, שייט תעלות באמסטרדם, פארק השעשועים אפטלינג, שוק הגבינות באלקמר, ביקור בהולנד המיניטורית , ביקור בכפרי הדייגים, ביקור באוטרכט , ביקור בשווקי הגבינות שזו חוויה מוסיקלית של ממש . שווקי הגבינות נערכים שחודשי הקיץ.