הודו

מדריך הודו למטייל העצמאי - מידע תיירות על הודו

הודו היא תת יבשת ענקית באסיה, השביעית בגודלה בעולם והשנייה בגודל אוכלוסייתה אחרי סין . להודו נוהרים ישראלים רבים אחרי צבא ובכלל וכן תיירים מכל רחבי העולם ויש למדינה הצבעונית והמיוחדת הזאת הרבה מאד מה להציע : עולם עשיר בריחות , צבעים ותרבות יוצאת דופן . לפני הנסיעה יש לדאוג לאשרה ולהתחסן בהתאם למקומות אליהם מגיעים.. הודו היא הוויה רוחנית ולמרות כל העוני הקשה לעיתים הפשטות של העם הזה והצבעוניות תחלחל גם אליכם.

הודו – העונה מומלצת למטייל - כל השנה:

מזג האוויר בהודו משתנה מצפון לדרום וזאת בשל העובדה שמדובר במדינה כל כך גדולה. ומכאן שאפשר לטייל בהודו כל השנה אך מומלץ לטייל ברחבי הודו בהתאם לעונה . חודשים דצמבר-פברואר הם חודשי חורף כמעט בכל הודו . מרץ-יוני חודשי הקיץ . יוני-ספטמבר הם חודשי המונסון כמעט בכל המדינה המאפיין עונה זו : סערות ולחות גבוהה. מאי – ספטמבר זוהי התקופה הכי מתאימה לטייל בצפון הודו . כשאומרים צפון הודו מתכוונים בין היתר לפוורטי, חבל לאדק וקשמיר, מנאלי, קאסול, דרמסלה ותרבותה הטיבטית , רישיקש ועוד. אוקטובר – מרץ זוהי בעצם התקופה הכי מתאימה לטייל במרכז ובדרום הודו . מרכז הודו הכוונה לדלהי, אגרה, ורנסי ועוד. דרום הודו הכוונה לגואה המתויירת, פונה, קרלה , קרנטקה ועוד.

הודו – האווירה , הריחות והצבעים ומה שיש לה להציע:

הודו היא למעשה מדינה עם אין סוף אפשרויות ואחת מהמקומות במזרח הרחוק שסוחפת אליה תיירים מכל העולם. הודו מציעה לתייר עושר וגוון תרבותי רחב, דתי וגיאוגרפי. שווקים צבעוניים, מבצרים, אשראמים מקדשים ועיירות חוף . בצפון את הרי ההימלאיה המושלגים, את המדבריות באזור רג'יסטאן ובדרומה את חופי גואה הטרופיים. אין ספק שטיול בהודו הוא חוויה בפני עצמה וכל אחד חווה אותה באופן אחר אך מה שבטוח לא ניתן להישאר אדיש אליה.

הודו – פסטיבלים ומועדים חגיגיים

תאריכים ומועדים חגיגיים רבים בהודו , כדאי לקחת חלק ולחוות את העוצמות והתחושות בימים אלו בינואר- פסטיבל להאדרת הגמל ברג'יסטאן, פסטיבל העפיפונים הבינלאומי בגוג'ארט, ב 26 בינואר חוגגים את יום הרפובליקה במטס של חיל האוויר ההודי וריקודי פולקלור בדרות ראג'פט. בסוף פברואר תחילת מרץ פסטיבל ההולי של בני ההינדי לאורך נהרות הגנגס במחלצות צבע ושטיפתם בנהר. בחודש מרץ בשבוע הראשון של החודש חוגגים באשראם ברישיקש את שבוע היוגה הבינלאומי. בחודש יוני ויולי מתקיים הפסטיבל ההינדי בפורי שבמדינת אודישה , תהלוכות ענק . בחודש יולי חוגגים את הולדתו של הדאלי לאמה בצפון הודו בעיר מושבו דרמסלה ומעיפים עפיפונים המסמלים את החופש והשחרור. באוגוסט ב 15 חוגגים את יום העצמאות ההודי בספטמבר בלאדק חגיגות סיום הקיץ באוקטובר פסטיבל הינדי ויריד גמלים ברג'יסטאן ובחודש דצמבר 25 , חג המולד הולדת ישו בגואה ובקרלה.