אמסטרדם

מדריך אמסטרדם למטייל העצמאי - מידע תיירות על אמסטרדם

אמסטרדם בירת הולנד , אחת הערים החשובות בעולם ובהולנד בפרט. מוטו העיר אמיצת לב, רחומה, החלטית. הולנד מאד מתויירת אחת מהיעדים המתויירים בעולם. עיר מאד נוחה לטיול שכן המרכז שלה והאתרים המעניינים מאד קרובים זה לזה במרחק הליכה או מרחק נסיעה קצר באמצעות התחבורה הציבורית. באמסטרדם נחווה ונתרשם מהאווירה הנעימה , התרבותית והקוסמופוליטית של העיר. תעלות המים , ככר דאם, רובע החלונות האדומים, שוק הפרחים, מוזיאון ואן גוך , בית אנה פרנק ועוד שלל הצעות מרתקות וחוויתיות.

בירתה של הולנד היא ללא ספק עיר לחוות בה אירועים היסטוריים, חווית שופינג ואווירת בילויים לצעירים וחוויות נעימות שניקח איתנו ונשמור בחזרתו ארצה.

אמסטרדם – שלל מוזיאונים - עולמה התרבותי הרחב:

אינספור הצעות יש לאמסטרדם להציע בתחום התרבות והאמנות. ללא ספק מדובר בגן עדן לחובבי האמנות העתיקה והמודרנית, לעיר יש כל כך הרבה מה להציע. אמסטרדם עשירה בשלל מוזיאונים אליהם מגיעים מרחבי העולם לספוג תרבות ובהם יצירות של גדולי האמנים בני עמם : רמברנט, ואן גוך, יאן ורמיר ועוד ידועים ומוכרים רבים. מוזיאונים כה רבים באמסטרדם והמבחר גדול מאוד. ובניהם: מוזיאון ואן גוך, מוזיאון בית רמברנט, מוזיאון הבירה – חווית הייניקן, המוזיאון לאמנות מודרנית – סטיידליקמוזיאום , בית אנה פרנק, מוזיאון השעווה, מוזיאון הארוטיקה ועוד.

אמסטרדם – המלצות הנאה ובילוי ברחבי העיר:

בשל היותה עיר בה האטרקציות מרוכזות באזור קטן לא נדרש לבזבז זמן או כסף לטייל בה וכן עם התחבורה הציבורית מאד נוחה להגיע ממקום למקום. ההמלצות הן: ככר דאם: אחד מנקודות המוקד בה נמצא מרכז ההנצחה המוקדש לחיילים ההולנדים ולחברי המחתרת שנהרגו במלחמת העולם שנייה. בה נמצא לרוב בתי קפה ומסעדות ותיירים רבים , כדאי לבדוק מתי נערכים בה ירידים מעניינים. כמו כן כדאי לבקר בככר הליידספליין , חיי לילה תוססים בה , קופי שואפס מועדונים ובתי קולנוע. וכן באזור הבילויים רמברנטפליין המושך אליו תיירים רבים ובו מוסיקה בפאבים אוירה תוססת בשלל בתי הקפה והמסעדות והאווירה הולנדית טיפוסית , חנויות מזכרות .

כמו כן לא לפספס את התעלות ונופיהן, שיט בתעלות ישרה בנו את האווירה הקסומה והמיוחדת של אמסטרדם. התעלות המרכזיות הן: הפרינסנכראכט, סינגל, הרנכראכט וקייזרסכראכט. כדאי להגיע לארמון המלכה שבכיכר דאם . וכן ברובע האורות האדומים הידוע השופע סקס.

המלצה לטיול בן כמה שעות בהיורדאן , לא מקום מתוייר במיוחד אך שווה להגיע להנות מהשוק הפשפשים, מהאווירה הנינוחה של בתי הקפה והפאבים והחנויות המקסימות בה. המלצה נוספת היא בית הכנסת הפורטוגזי וכן לבקר בחיינהוף בה חצר מהמאה ה 14 עם קבוצת בתים וגינה מטופחת וכנסייה , בעבר שימש מקום זה למנזר קתולי בחינוך וסיעוד. כמוכן כדאי ומומלץ להגיע לפארק הגדול ביותר באמסטרדם והוא פונדלפארק השוקק חיים. וכן בגן החיות הוותיק ביותר בהולנד ארטיס זו.