טיסות זולות לבלארוס - איך לטוס לבלארוס בזול

בלארוס הינה מדינה שקיבלה עצמאות בשנת 1991 – עם נפילת ברית המועצות לשעבר. נמצאת במזרח אירופה, מהווה מוקד תיירותי מעניין ואהוד על אוהבי השלג, סקי וקור. במשך רוב השנה קר בבלארוס, ובחודשי הקיץ נמצאת העונה הגשומה. בחורף הטמפרטורה מגיעה ל 7- מעלות, ובקיץ יכולה לטפס עד ל20 מעלות.

אשרת כניסה:

על מנת להיכנס לבלארוס צריכים להשיג אשרת כניסה למדינה. מומלץ לא לשכוח את הנושא הזה – אשרת כניסה תעלה בסביבות 100 אירו לאדם. ניתן לעקוף ולחסוך את עלות אשרת הכניסה בכך שהטיסה תהייה דרך רוסיה. מגיעים לרוסיה ומשם מגיעים ברכבת אוטובוס לבלארוס – היות ואין מעבר גבול בין רוסיה לבלארוס לא צריך אשרת כניסה. הדבר יכול לגרור טיסות זולות לבלארוס – היות וישנן יותר טיסות המגיעות לרוסיה – ויותר אפשרויות של דקה90, LOW-COST וכל מיני עסקאות של הרגע האחרון דרך חברות התעופה.

טבע ונוף:

בלארוס אינה רק שלג וקור, בחודשי הקיץ בלארוס מוצפת ירוק, הטבע מתגלה בשיא הדרו. למטיילים מומלץ למצוא טיסות זולות לבלארוס, על מנת להשקיע את כספם במדינה עצמה – טיולים, פנאי, אטרקציות ועוד. ישנם טיולים מאורגנים המראים כל תוואי הנוף וחיות הבר, ניתן גם לטייל עצמאית, לשכור רכב ולהגיע לכפרים קטנים ומזמינים, ערים עתיקות, לטירות מן המאה ה15. כנסיות מרשימות ממאות קודמות.

אטרקציות:

בלארוס מציעה את הספרייה הלאומית של בלארוס – אחת מ10 הספריות היפות בעולם. היא הוקמה ב1922 ומכילה ספרות רוסית ובלא רוסית עצומה. מעוצבת בצורה חדשנית ומודרנית, ומהווה מוקד משיכה להמוני תיירים. בנוסף נמצא למצוא בבלארוס קרקסים, פסטיבלים, פאבים, מסעדות, מלונות, ארכיטקטורה ומבנים עתיקים.

המטבע המקומי הינו רובל בלארוסי והוא נסחר בבנק ביחס של 3000 רובל בלארוסי = דולר אמריקאי. וברחוב הסחר ברובל עומד על 4000 דולר בלארוסי= דולר אמריקאי.

תחבורה בבלארוס:

רכבות, אוטובוסים, מוניות, שכירת רכב, שכירת נהג ליום – מומלץ להתחיל במציאת טיסות זולות לבלארוס, על מנת ליהנות מהשהות במדינה, ומשירותיה. מומלץ לשכור נהג ליום – העלות תהיה בין 80 ל- 100 $ ליום שלם. ניתן גם לקבוע עלות לפי ק"צ בממוצע העלות תהיה כ33-36 סנט לק"מ. בין הערים הראשיות קיימים כבישים נאותים ואף אוטוסטראדה, מרגע שיורדים מהכבישים העירוניים, רמת הכבישים מגיעה לאיכות ירודה, ואף תנאים של רכבי 4X4. מומלץ לקחת מדריך ונהג וליהנות כמו שצריך מנופה ותרבותה של בלארוס היפה.

יהדות בבלארוס:

בבלארוס יש בנמצא קברי צדיקים המושכים עולים לרגל מכל העולם. טיסות זולות לבלארוס הן כדאיות, היות והגעה למקומות מסוימים במדינה הינם קשים וצריך יותר מיום נסיעה- והעלות בהתאם. ישנם בתי קברות יהודים, ואנדרטאות לזכר היהודים אשר נרצחו בזמן מלחמת העולם השנייה. רוב האנדרטאות ממוקמות ביערות ומהוות תזכורת לקברי אחים ולזוועות שחוו היהודים מהיותם יהודים בלבד.