הזמנת טיסות ארקיע - איך לטוס בזול עם ארקיע

בסוף שנת 1949 כאשר איילת נכבשה (בזמנו שמה היה אום רשרש) הוחלט להקים חברה תעופה בתוך הארץ כדי לקיים קשר מהיר דרך האוויר לאזור המרוחק. בתחילה היות ומטרת החברה היו טיסות לאילת נקראה "אילתה" והיא הוקמה בסיוע של חברת אל על. בשנת 1950 שונה שמה לארקיע. היא הפעילה שתי טיסות שבועיות לאילת עם מטוסי קומנדו. צוות האוויר נבנה מעובדים של חברת אל על.

מטוסי החברה:

בהמשך נכנסו מטוסים נוספים מסוג דראגון ראפיד שהיו שייכים לחיל האוויר וכך מספר הטיסות גדל והיו שתי טיסות יומיות. בשנת 1959 רוב הטיסות הועברו לשדה דב ובנוסף קו נוסף נחנך לצפון הארץ במחניים. בשנות השישים החרה גדלה ורכשה מטוס נוסף ואף החלה לעשות טיסות בינלאומיות, אשר הופסקו מפאת איכות המטוסים שבבעלותה. בשנת 1967 ארקיע החלה גם לקיים טיסות לחיפה וירושלים וכן לסנטה קתרינה ושארם א שייח בסיני. בשנת 2000 נרכשו שני מטוסי בואינג וכך החלו להתבצע גם טיסות בינלאומיות.

החברה כיום:

ארקיע היום מדווחת על טיסות עם למעלה ממיליון נוסעים בשנה בטיסות פנים וחוץ. ארקיע גם מפעילה טיסות שכר באירופה וכן טיסות לבסיסים של חיל האוויר עבור צהל. בבעלות החברה שבעה מטוסים מתוכם חמישה מסוג atr – 72 בעלי 72 מושבים ושני מטוסי בואינג שהם בעלי 265 מושבים. בנוסף נרכש מטוס בדגם אמבראר עם 122 מושבים, מחברה ברזילאית והמטוס משמש היום לטיסות לאירופה ולאחרונה אף החלו להשתמש בו לטיסות מתל אביב לאילת.

נרכשו לאחרונה עוד שני מטוסי בואינג אשר עדיין לא נכנסו לפעילות. החל משנת 2010 ארקיע החלה לשווק טיסות במחיר של 99 דולר לכיוון אשר אינם כוללים אוכל ושתייה. טיסות אלו אינם בשימוש לכל היעדים אלא רק לפריז אמסטרדם, ברצלונה ומינכן.

את האינטרנט של החברה:

באתר ארקיע תוכלו למצוא טיסות בארץ וכן חבילות נופש בארץ ומלונות בארץ כמו כן ניתן לרכוש טיסות לחול וחבילות נופש וגם טיולים מאורגנים. ניתן למצוא באתר את הטיסות הזמינות כרגע – גם לבדוק מחירים מוזלים, גם תאריכים נוחים ובמקביל שירות "טיסות בטיק טק" אשר עוזרות להגיע מהרה ליעד המבוקש.

באתר ניתן למצוא את שערי ההמרה של המטח, מזג האוויר וגם את אתר נתב"ג. באמצעותו ניתן בקלות לרכוש נופש למספר ימים הכולל גם שירותי השכרת רכב נוחים. היעדים המבוקשים ביותר הינם לרנקה, כרתים, מינכן, ברצלונה, רומא, אמסטרדם, ורונה, פריז, ג'נבה סיציליה גם קטניה וגם פלרמו). לחברת ארקיע יש דילים מיוחדים אשר ניתן להשתמש בהם.

שירותי הלנה:

גם בישראל מפעילה ארקיע שירותי הלנה. לדוגמא – באילת יש אפשרות לבחור במלונות ממגוון רחב – 5 כוכבים למשל אורידיאה, המלך שלמה, דן פנוראמה, מלונות 4 כוכבים כגון ישרוטל ים סוף, קיסר פרימייר, לה פלאיה, גם מלונות של 3 כוכבים. וכן גם בים המלח והערכה, בירושלים, בכרמל בטבריה ובעוד מגוון רב של מקומות.