איך להתכונן לטיסה בדקה 90

אם אתם מתכננים טיול וחשוב לכם למצוא טיסות זולות, חשוב שתדעו שאפשר לעשות זאת. צריך רק לדעת איפה לחפש ואיך לתכנן. כן, כיום ניתן למצוא טיסות זולות ואיכותיות ליעדים שונים ברחבי העולם, אחרי הכול, היום במדובר בשמיים פתוחים, כך שיותר ויותר חברות תעופה טסות מישראל ליעדים נבחרים.

אז איך מוצאים טיסות זולות, אילו סוגי טיסות יש ומה חשוב לדעת

אם אתם מחפשים טיסות זולות, חשוב שתדעו שהמפתח נמצא בבדיקה והשוואת מחירים. לא ללכת על ההצעה הראשונה שנותנים לכם, אלא לבדוק בכמה סוכנויות נסיעות ובכמה אתרים. כמו כן, שווה לבדוק כמה חברות תעופה. לפעמים בתאריכים ספציפיים אפשר למצוא טיסות זולות בחברה אחת ולא בחברה אחרת.

  • טיסות של הרגע האחרון: אם אתם מתכננים גיחה ליעד קרוב כמו למשל אנגליה או פריז ולא מדובר בטיול ארוך או טיול ליעד רחוק, כמו ארה"ב, לשם רצוי וחשוב לתכנן מראש, גם כי צריך להנפיק ויזה מתאימה, תוכלו למצוא טיסות זולות במתכונת של טיסות ברגע האחרון. היות ומדובר בהזמנת טיסה קרוב מאוד למועד היציאה, לפעמים אפילו יום לפני, חברות התעופה נוטות להציע מבצעים אטרקטיביים שיאפשרו להם למלא את המטוס שבכל מקרה ממריא. אם אתם ספונטניים, טסים לייט ולא כל כך אכפת לכם מתי, העיקר שתבקרו ביעד אליו אתם משתוקקים להגיע, טיסות של הרגע האחרון יהיו טיסות זולות הרבה יותר.
  • טיסות צ'רטר: עוד סוג טיסה שחשוב להכיר, אם אתם מחפשים טיסות זולות אלה טיסות צ'רטר, המכונות גם טיסות שכר. מדובר בטיסות לא סדירות, כלומר לא קו מוגדר, אלא טיסות שמפעילות חברות התעופה במועדים וזמנים שונים, לפי שיקוליה כמו למשל טיסות צ'רטר במועדים בוערים, בהם יש צורך בתחזוק הקו הרגיל. לרוב טיסות צ'רטר יהיו טיסות זולות יותר, היות ומדובר בדרך כלל בטיסה פחות איכותית, למשל בטיסות צ'רטר אין מחלקת עסקים. אבל אם אתם צעירים ונוחים בזמנים ולא אכפת לכם לטוס פחות יוקרתי ואולי להמתין טיפה יותר בנמל התעופה או להמריא בשעות פחות אטרקטיביות, תוכלו לחסוך כסף ולמצוא טיסות זולות כטיסות צ'רטר.
  • טיסות שכר סדירות: לצד טיסות צ'רטר, אפשר למצוא בארץ גם טיסות שכר סדירות, כלומר טיסות שאין עליהן איסרים לטוס ליעדים מסוימים. בישראל יש מספר חברות תעופה המפעילות טיסות אילו, לרוב מדובר בטיסות זולות אך מתוכננות ונוחות יותר מטיסות צ'רטר, כך ששווה לבדוק מבצעים ומידע בנושא.
  • טיסות סדירות: בניגוד למה שחושבים, אפשר למצוא גם טיסות זולות כטיסות סדירות. נכון, לרוב טיסות מתוכננות שנרכשו כמה חודשים לפני המועד, בעיקר ליעדים רחוקים יהיו טיסות יקרות יותר, אך אם עושים סקר שוק איכותי, בודקים כמה חברות תעופה, מתפשרים על טיסות פנימיות, אפשר לארגן טיסות זולות גם לטיול השנתי שכם בארה"ב או ביעד מרוחק.

כשאתם מחפשים טיסות זולות, חשוב שתכירו את כל האופציות כך שתבחרו את הטיסה המתאימה לכם ביותר.