ביטוח נסיעות לחול

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא דבר חיוני לכל אדם המתכנן לטוס למדינות חוץ לארץ. ביטוח טיסות לחו"ל בא על מנת לכסות כל אירוע שעלול להתרחש במדינה זרה. באם שברתם רגל באחד מהטראקים בנפאל, קיבלתם הרעלת קיבה בהודו, חטפתם וירוס לא ברור בעת הטיול שלכם לחוות היענים בדרום אפריקה,כדאי שתמיד יהיה לכם ביטוח טיסות לחו"ל.

קיימים מקרים רבים שבהם אנו יושבים ומתבוננים במקרה קורע לב המוצג לפנינו במהדורה המרכזית של החדשות. עיקרו של הסיפור הוא בכך שהורים מנסים לגייס כספים עבור ילדם הנמצא באחת ממדינות חו"ל במצב של מצוקה ולכן הם חייבים לשלם לצוות החילוץ, לשירותים רפואיים ולהטסה באמבולנס אווירי, סכום כספי כבד וזקוקים לעזרת הציבור הרחב. הדבר הנלמד מסיטואציה זו, הוא שלמטייל זה הנמצא במצוקה במדינה רחוקה, אין ביטוח נסיעות לחו"ל.

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא לא עוד סתם ביטוח המקנה בטחון, ביטוח זה נוצר כתוצאה מניסיון קודם של אירועים שהתרחשו בשטח ונותרו ללא פתרון. חברות הביטוח המודעות לעניין, מציעות פתרון ביטוחי המכיל מסלולים שונים של ביטוח נסיעות לחו"ל.

ביטוחי נסיעות לחו"ל כוללים מגוון כיסויים:

• פינוי יבשתי, אווירי או ימי ממקום האירוע לבית חולים קרוב.

• כיסוי הוצאות רפואיות בעת אשפוז ושלא בעת אשפוז.

• ביטוח תאונות אישיות.

• ביטוח כבודה

• ביטוח טיסת חירום+מלון.

• ביטוח ספורט אתגרי.

• ביטוח הכולל כיסוי של איתור וחילוץ.

• ביטוח במקרה של רעידת אדמה.

• ביטוח כרטיס נסיעה, ביטולו או קיצור של נסיעה.

• חס וחלילה במצבים מסוימים הכיסוי גם כולל ביטוח של העברת גופה.

את ביטוח הנסיעות לחו"ל ניתן לבצע עד גיל 85. ניתן לרכוש ביטוח טיסות לחו"ל בצורה ישירה דרך אתר האינטרנט או טלפונית על ידי פנייה לאחד מנציגי השירות של חברת הביטוח.

חלק מחברות כרטיסי האשראי מעניקות ללקוחותיהם ביטוח נסיעות חינם לחו"ל וחלקן מעניקות הטבות משמעותיות ללקוחות המבצעים ביטוח טיסות לחו"ל דרכם.

חשוב לדעת

v בארצות אמריקה הצפונית עלויות האשפוז גבוהות יותר ולפיכך רצוי לרכוש פוליסה המקנה לכם כיסוי לסכום גבוה יותר בעת הוצאות אשפוז.

v באם אתם נוסעים למקומות שבהם אין בתי חולים בקרבת מקום, רצוי לרכוש פוליסה הכוללת הוצאות העברה לבית חולים בארץ ולהטסה ע"י אמבולנס אווירי.

v ביטוח נסיעות לחו"ל לרוב אינו כולל החמרה במצב בריאותי קיים וחשוב לברר מה המדיניות לגבי סעיף זה בפוליסה המוצעת לך.

v ביטוח טיסות לחו"ל אינו כולל כיסויי סיבוכי הריון.

v ביטוח טיסות לחו"ל מתחיל ביום בו הוא נעשה וכולל גם ביטול טיסה תוך תקופה מסוימת.

v ביטוח נסיעות לחו"ל לרוב אינו כולל בתוכו דברים רבים וכדאי להכין רשימה של שאלות באשר למה ביטוח נסיעות כולל ומה הוא אינו כולל.

כל שעליכם לעשות הוא להתקשר למוקד הביטוחים של חברת הביטוח, לומר להם שאתם נוסעים לחו"ל מתאריך עד תאריך, להורות להם להפעיל את ביטוח נסיעות ולקבל מספר פוליסה.

להרגיש בטוח גם בחו"ל- ביטוח נסיעות לחו"ל