איך להתכונן לטיסה בדקה 90

אז החלטתם לטוס לחופשה, לקחת את הילדים לראות כדורגל בלונדון, או סתם להתנתק לסופ"ש בחו"ל. בטיסות בדקה ה-90, שהינם בדרך כלל טיסות אשר מוזמנות בין 48 שעות למספר שעות לפני הטיסה, יש להיות מוכנים בהתראה קצרה מאד.

ראשית יש לבדוק כי ברשותך דרכון בתוקף, וכן למי שמצטרף או מצטרפת אליך. הדרכון חייב להיות בהישג יד עם תוקף לשלושה חודשים לפחות, וכן המצב טוב, לא קרוע או מרופט שכן קיימות מדינות אשר לא ירשו לך להכנס לתחומן אם אחד מתנאים אלו לא יתקיים. לאחר שווידאת כי הדרכון בתוקף, בדוק אם למדינה שהנך נוסע ברגע האחרון יש צורך באשרת כניסה. מדינות בהם בעלי דרכון ישראלי מחוייבים בהצגת ויזת כניסה לא ירשו לנוסע הממהר להכנס ללא אשרה זו. במרבית השגרירויות בארץ קיים סידור מיוחד לויזות ברגע האחרון, מהיום למחר במרבית המקרים. ויזות שיונפקו תוך 24 שעות יהיו יקרות משמעותית מאלו הניתנות במהלך ימי עבודה רגילים. יש לקחת זאת בחשבון ההוצאות אם מצאתם דיל טוב בדקה ה-90 לארה"ב למשל.

לאחר שבדקתם כי הויזה והדרכון בתוקף עליכם להצטייד בביטוח בריאות וכבודה. ביטוח נוסעים לחו"ל אפשר לעשות דרך כל סוכנות נסיעות, אך אם הכרטיס שהזמנתם הוא מעכשיו לעכשיו קיימים בשדה התעופה דלפקי חברות ביטוח שישמחו להוציא לכם פוליסה על המקום. לא הספקתם להחליף מטבע זר אל דאגה, בנמל התעופה קיימים דלפקי החלפת מטבע, הן של הבנקים הגדולים והן של חברות ציינג' פרטיות, בכל מקרה קיימים גם מכשירי כספומט שניתן למשוך מהם יורו או דולרים. בנושא הכבודה, דאגו תמיד שכל מה שתזדקקו לו במהלך הטיסה או ההגעה יהיה במטען נגיש לידכם. את שאר הדברים ארזו במזוודה שתישלח למטוס. בתיק היד שימו כלי רחצה, תרופות, אמצעי בידור ועוד דברים שיקלו על נסיעתכם.

לגבי דרכי הגעה לאחר שכבר ארזתם , הרי שחוץ ממונית או מהאוטו הפרטי שיעלו לכם הרבה כסף, קיימות אופציות זולות מאד כמו רכבת המגיעה עד לפתח טרמינל הנוסעים, או מוניות שירות שייקחו אתכם מהבית תמורת סכום פעוט, אך בתנאי שתזמינו לפחות 24 שעות מראש את מקומכם. המוניות יוצאות מהערים הגדולות בלבד.

המלצה נוספת היא לבדוק את תנאי מזג האוויר ביעד אליו אתם טסים באמצעות האינטרנט, אשר בדרך כלל יוכל לתת לכם את תנאי מזג האוויר הצפויים במהלך השבוע, ולפי התחזית תוכלו להתאים את סוג הביגוד אותו תקחו אתכם.

אז עכשיו אתם יוצאים מוכנים. לא לשכוח לנעול היטב את הבית לתת מים לעציצים ולעדכן את השכנים שישימו עין.נסיעה טובה.